Listopad 2013

6/11/13 - Diary.

6. listopadu 2013 v 20:11 | Stella |  Diary
Zdravím,
bože, občas si mysím, že jsem bipolární, nebo tak něco. Dnešní ráno bylo něco příšernýho, víte, s únavou je to tak, že vám trvá věčnost udělat i ty nejobyčejnější věci a hodně zapomínáte a já se potřebuju už nějak vzchopit, protože dnes ráno jsem si vzpomněla asi na milion věcí do školy, který jsem NEudělala. No, takže jsem pěkně lítala a byla jsem tak vystresovaná, že jsem se po cestě do školy málem rozbrečela. Už chci mít po přijímačkách a chci se konečně dostat na dobrou školu a už to chci mít za sebou, protože ten nátlak je tak HROZNEJ.
Poslední rok žiju v pekle, nechápu, jak to pořád zvládám. No nezvládám, viz. anorexie a deprese - supr.

Tak a teď začnu hezky znovu, musela jsem nechat vypsat svojí temnou stránku, takže teď hezky zpátky s mému lepšímu já, který je natolik šikovný, že tohle všechno zvládne a bude dobře.

Nakonec ve škole dopadlo všechno dobře, úspěšně jsem zvládla i svojí první hodinu fitboxu - i když jsem myslela, že umřu a teď jsem doma a půjdu se podívat, jestli není na zítřek něco potřeba, abych zase nelítala jak blázen ráno :)
Ještě k tomu fitboxu - je to fakt skvělý, doporučuju! Přišla jsem tam a nedokázala jsem pohnout tim boxovacím totemem, abych si ho posunula na určené místo... Já s tím fakt nemohla ani hnout, víte jak mi bylo? :D Ale nakonec mi trenérka pomohla, takže pohoda. Ze začátku, to vypadalo všechno hezky jednoduše, ale už po půl hodině, jsem neměla sílu ani zvedat ruce a nemohla jsem dýchat :D Ale ten pocit potom, když to dokončite a víte, že jste pro sebe něco udělali, je nejlepší! :)

Jídelníček dneska.
S - Čaj, musli.
S - Ovoce, mix oříšků. (Musím si na tu svačinu vymslet něco nového, já vím)
O - Ryba.
S - nestihla jsem bohužel.
V - Francouzské brambory.
+ tři čtverečky čokolády.

5/11/13 - Diary,

5. listopadu 2013 v 21:09 | Stella |  Diary
6th day of recovery.
Ahoj, jak se všichni máte?
Mě hrozně bolí břicho, asi se zbláznim vážně. Ale jinak se mám docela dobře, akorát jsem se celý den cítila hrozně unavená. Dneska jsem prakticky byla celej den ve škole, potom přišla domů a učila se francouzštinu a teď už asi ulehnu do hajan, protože jsem se dnes v noci, přísahám bohu, asi 10 krát probudila asi během dvou hodin. Vždycky jsem sebou jako by nějak trhla nebo co, no prostě hrůza :D
A rozhodla jsem se, že si ostříhám vlásky, dám vám sem dolů obrázek, jak bych to tak nějak chtěla mít :)

A jinak jídelníček dneska ... no, myslim, že jsem toho snědla poměrně málo, ale dneska jsem opravdu neměla sebemenší pomyšlení na jídlo a ani jsem vůbec neměla čas :/ Musím to nějak vylepšit.

S - Hrnek mléka s grankem + Bebe jogurtové.
S - Jablko, bio ořechová tyčinka.
O - Zeleninová polévka.
S - Banán
V - Salát, žitný chleba.
A pohyb dnes žádný, celý den je mi blbě, achjo :/

Takhle se asi nechám ostříhat, jenom asi o malinko delší, ale rozhodně stejný styl :)

4/11/13 - Diary

4. listopadu 2013 v 19:24 | Stella |  Diary
5th day of recovery.
Ahojte, jak se máte?
Já jsem teprve před asi půl hodinou přijela domů a jsem hrozně unavená.
Ráno jsem vstala, zacvičila si ranní yógu a šla do školy. Miluju tyhle rána, jak je ještě tma a člověk jde v tý zimě na autobus a poslouchám písničky. Podzim je asi moje neoblíbenější období, je to tak krásný. Škola byla celkem fajn, dostala jsem dvojku z matiky, takže jsem hodně ráda. Ale musím říct, že ty lidi jsem vůbec vidět nepotřebovala. Měli jsme až do půl čtvrtý a potom jsem od pěti jela na pilates, no a před sedmou jsem teprve dorazila domů. Cítím se fajn, protože jsem konečně zase začala cvičit a udělala jsem dnes vše co jsem chtěla, takže jsem více jak spokojená! :)
Teď se půjdu umýt a potom se budu asi jenom poflakovat na internetu a hledat barvu vlasů ... Ano chci změnu! :) Ale půjdu brzo spát, protože wow, dnešek mi dal celkem zabrat, když vezmu v potaz jak jsem na tom s energii a únavou. Je zázrak, že ještě dýchám :D
Jinak jídelníček dneska byl následující :)
S - Hrneček teplého mléko s lžičkou granka + Bebé jogurtové.
S - Banán + oříšková bio tyčinka.
O - Kuskusový salát.
S - Mandarinky
V - Zeleninová polévka
+ 1.5 litru vody, dva hrnky zeleného čaje, dva čtverečky čokolády
CVIČENÍ - hodina pilates, čtvrt hodiny jógy

3/11/13 - Diary.

3. listopadu 2013 v 19:19 | Stella |  Diary
4th day of recovery.
Ahoj, jak se všichni máte? Já mám záchvat pozitivní energie, takže ikdyž mám zítra jeden z nejdelších dnů, tak se mám hrozně dobře a tancuju tady po pokoji na nová album Gagy "ARTPOP"! Teda spíše tancuju jenom na jednu písničku dokola, kterou jsem si úplně zamilovala - 'Sexxx Dreams' ;)
No, jednoduše se mám dobře, ikdyž jsem byla zase dnes náladová jak pes - oplakala jsem tu soutěž, jak jsem psala níže a potom jsem měla zase chuť nejíst, protože mamka si dneska všmila jak hubená jsem a začala mi nakládat dvakrát tak větší porce než jsem schopná sníst! Ale na druhou stranu není nic těžšího než odnést půlku oběda zpátky, když vaše rodiče vědí o vašem problému ;)
Ale nevadí, zítra už jdu do školy, takže budu mít zpátky svůj režim a konečně zase budu automaticky jíst aspoň těch pět menších jídel denně.

Jinak jsem ale dnes měla takovou hezkou línou neděli. Vstávala jsem brzo a venku bylo hnusně a zataženo a tak jsem si dala čaj a zalezla zpátky do postele a prakticky celý den poslouchám hudbu. Potom jsme s mamkou jely na nákup, tak jsem si koupila haldu ovoce a zeleniny a oříšků, takže jsem spokojená :) A přemýšlela jsem, že si ostříhám a nabarvim hlavu. Mám celkem dlouhý vlasy, ale takové neupravitelné a hrozně se mastí a vypadám s nimi jak malá holčička. Chtěla bych si je ostříhat na krátko a buď si je zesvětlit na lepší blond a nebo na světle hnědou, uvidim, ale změnu by to chtělo :) I když jak se znám, tak bych toho druhej den litovala, no :D

Takže tady je jídelníček. Mimochodem, cítím se, jakobych měla praskonout, jedla jsem hrozně poslední dny! Všechny ty jídla od babiček a proboha no, nepotřebuje komentář! Cítím se tím úplně zaplácaná, díky bohu za zdravé jídlo.

S - Vánočka (díky bohu, že je už po ní) + čaj
S - nic, pač když jsem doma, tak prostě nemůžu :/
O - kuřcí kousky na zelenině a rýže
S - jablko
V - opečené knedlíky

Vím, vím, jím málo a naprosto příšerný věci a to i vysvtěluje, proč se tak hrozně cítim. Zítra to už bude lepší, přísahám!

2/11/13 - Diary.

2. listopadu 2013 v 17:18 | Stella |  Diary
3rd day of recovery.
Ahojte, jak se máte?
Já celkem dobře, dnes jsem chtěla jít ven, ale potom se mi tak nějak přestalo chtít jít :D Radši jsem zůstala doma a užívala si poslední dny prázdnin :)
Náladu mám dobrou, celej den jsem prakticky koukala na moje oblíbený youtubers. Ale teď mě na večer popadla, zase moje proana nálada a zase musím sama sebe přesvědčovat, že jíst musim a všechny ty holky na těch podělanejch obrázcích, jsou tak hubený od přírody a že je to nesplnitelnej cíl. Už se fakt těšim na pondělí, hodně jsem přemejšlela a udělala jsem si pořádek v hlavě a myslím, že už vím, co chci a co nechci :)

Jinak mě štve hodně jedna věc. Dostala jsem se do finále soutěže krásy v Paříži a hádejte co? Nejedu tam. Je to nefér, protože jsem pro to udělala hodně a pracovala jsem tvrdě, ale bohužel kvůli jedný situaci co se stala a kvůli několika lidem, tam jet nemůžu. Ikdyž mi máma slíbila, že tam pojedu, tak si stejně myslim, že na to tak akorát zapomněla. Teď už jsem se mohla balit a zítra bych odlítala, ale ne no. Nedá se nic dělat, zkusím to znovu za rok.

Ale nebudu se zbytečně ponořovat do špatné nálady, pořád mě čeká spoustu dobrejch věcí doufejme :)
Zítra jdu nakupovat zdravé jídlo a v pondělí oficiálně začínám :

Jídelníček pro dnešní den:
S - Vánočka
O - Kuřecí maso, brambory
S - Mandarinky, jablko
V - Polévka
+ 6 sklenic vody, 3 šálky zeleného čaje, 1 sklenička čerstvého moštu
Pořád nic moc já vím, ale v pondělí už to snad bude lepší.

Můj neojblíbenější youtuber všech dob. Miluju ho, určitě se podívejte :)

Fitspiration!

2. listopadu 2013 v 11:32 | Stella |  Lifestyle
Ať už se snažíte zhubnout a nebo jste jako já a snažíte se upravit svoje stravovací návyky, tak jedno máme společné - Hlavně chceme být zdravé a fit.
Jestli chcete nějakým způsobem změnit svojí váhu a nebo jestli jenom chcete přejít na zdravý životní styl, protože už nechcete jíst jako popelnice, tak jste se ocitli na mém blogu správně.

Já se uzdravuji a zotavuji z anorexie pomocí právě fitness a zdravého živtoního stylu, chtěla bych pomoci všem lidem, kteří měli stejné problémy jako já a chtěla bych je inspirovat k tomu, aby se rozhodli k tomu, že chtějí pomoci sami sobě, přesně tak, jak jsem se rozhodla já. Není to lehké, budete to chtít vzdát, budete se cítit blbě, ale jednoho dne zjístíte, že to bylo to nejlepší co jste mohli udělat.

Stejně tak, tento blog slouží jako inspirace pro lidi, kteří se snaží hubnout pomocí zdravé cesty, protože toto je blog založený na zdravém živtoním stylu, takže tady najdete spoustu motivace, typů a rad.

Ale jak vlastně začít?
FITSPIRATION!
Najděte si motivaci, udělejte si plán, držte se ho měsíc a stane se to vaším zvykem.
Nejdůležitější je si asi uvědomit, že jakmile začnete s hloupýma dietama a s nic nejedením, tak už nebudete vědět kdy přestat.
Je to prosté - cokoliv co do svého těla dávate, to, jaká je vaše životospráva, váš jídelníček - tohle všechno se bude odrážet na tom jak budete vypadat z venčí a na tom jak se budete cítit. Když nebudete jíst, nebo budete jíst málo a naprosto nevýživné věci, tak možná chvilku budete hezky hubnout a budete mít radost, ale po nějaké době si tak navyknete si jídlo odpírat, že nebudete schopní přestat a celý váš život bude jedna velká nikdy nekončící dieta. Navíc po nějaké době se na vás nedostatek živin začne podepisovat a to né jenom na postavě, ale taky na kůži, zubech, vlasech a vaše tělo nebude schopné pořádně fungovat a jednoho dne vám vypoví orgány a i když se z toho dostanete, tak budete mít celoživotní následky! Každý si myslí, že to má pod kontrolou a že až zhubne, tak bude zase jíst normálně, ale to je naprostá blbost, protože budete mít panickou hrůzu z toho, že zase přiberete a dostanete se do začarovanýho kruhu a nebudete vědět jak ven. Věřte mi já tam byla a pořád jsem a vím o čem mluvím.

Tak a teď jsme si řekli co se děje s tělem, když se o něj nestaráme a ubližujeme mu.
Umíte si ale poředstavit, co se s tělem bude dít, když ho budete krmit správně, budete ho milovat a starat se o něj? Když při nedostatku živin může udělat takovou neplechu, umíte so představit, jak se vám odvděčí, když se k němu budete chovat správně? Ta postava, zářící kůže, pevné bílé zuby, lesklé vlasy, plno energie a síly, zlepšení myšlení, pozitivní nálada! A právě tímto se budu zabývat já! Protože ano, právě jsem se stala vaším #1 FITSPIRATION!

Takže jestli jste se rozhodli k zdravému životnímu stylu, tak vám garantuju, že to bylo to nejlepší co jste udělali :)

Článek na téma, jak začít s zdravým živtoním stylem, jak jíst a cvičit a co vám to přinese, bude ještě dnes :)
#STAYTUNED
Spřátelení :)

1. listopadu 2013 v 20:45 | Stella
Jsi fitness, lifestyle, healthy blog? Chceš se mnou spřátelit? Budu jedině ráda, protože potřebuju kolem sebe mít lidi, kteří mě budou motivovat, inspirovat a pomáhat mi prostřednictvím jejich článků - a doufám, že podobný vliv, bych mohla mít i já na vás :)
Napište mi do kometářů :)

SEZNAM ŠPŘÁTELENÝCH BLOGŮ

SEZNAM OBLÍBENÝCH BLOGŮ

1/11/13 - Diary.

1. listopadu 2013 v 17:14 | Stella |  Diary
2nd day of recovery.
Ahoj všichni! :)
Jak se máte? Já se mám tak nějak nastřídavo celej den! Nálada mi lítá sem a tam, prakticky celej den jsem se cítila tak nějak zvláštně a vystresovaně a zase jsem se začala hrabat ve vzpomínách na minulost, takže nic moc no :/
Přiznám se, že jsem dnes měla pochyby o tom, jestli zvládnu to co jsem si řekla, že chci zvládnout a toť uzdravit se a překonat problémy s jídlem. JENŽE ... Dneska jsem jela k babičce, která udělala sekanou a bramborovou kaši a prostě všechny takové ty babičkovské jídla a kilovou vánočku znáte to, no a jakmile jsem dojedla oběd, tak mě zachvátila vlna paniky a výčitek a já už si plánovala, jak se na všechno vykašlu a budu žít jako doteď s dietou a nebudu jíst, protože nechci být tlustá. Problém je taky to, že dřív jsem měla aspoň hlad, ale teďkon je mi blbě když jim a cejtim se plná celej den :/
Ale nevzávám se, jsem pořád tady.

Díky bohu, že v pondělí už mi začne normální režim a konečně zase začnu cvičit, takže se moc těšim! :) Už nebudu doma, nebudu přemejšlet nad blbostma a nad jídlem a nebudu mít pocit, že se každou chvilku zbláznim.
Snad i moje nálada bude lepší. Takže praticky začínám od pondělka :)

Celej den jsem se cítila blbě, ale teď se cítim fajn :) Víte, čeká mě tolik dobrejch věcí a má cenu za ně bojovat, vlastně se cejtim dobře, hlavně mi to musí vydržet :)

Jídelníček dneska je následující. A upřímně to dneska bylo nic moc.
S - Ovocné Bebe.
O - Sekaná, bramborová kaše.
S - Dvě mandarinky.
V - Polévka??
+ asi dvě sušenky


My fitness & recovery plan.

1. listopadu 2013 v 10:10 | Stella |  Recovery
Zdravím.
Chci být zdravá a šťastná a vím, že když budu nadále jíst 600 kalorii denně, tak nikdy zdravá ani šťastná nebudu. Je to jen otázka času, kdy začnu mít zdravotní potíže a dostanu se ještě níž než jsem teď. Jak říká moje kamarádka "Do roka budeš už totální anorektička a já tě potom u nás doma budu cpát grankem." A já nechci, aby se tohle stalo. Musím tohle překonat a vydat se zdravou cestou. Proto jsem si vytvořila svůj vlastní "fitness & recovery" plán. A tenhle blog mi ho pomůže dodržovat. Tady je pár hlavních bodů.

MUSÍM BOJOVAT S ÚNAVOU
Já vím, že moje únava je způsobená nedostatkem živiny a i mým psychickým stavem, ale jestli chci dělat věci co miluju, musím proti ní bojovat a musím se z ní "vyléčit". Je mi patnáct a cítím se na šedesát, jsem věčně unavená a slabá, dokonce i teď, když jenom píšu na počítači, tak mám pocit, jako kdyby mi měly ruce každou chvíli upadnout. O všední dny nedokážu vydržet vzhůru dýl jak do desíti a ve škole občas nekodážu ani myslet.
Co s tím dělat?
 • Jíst víc, ale zdravé a potřebné věci.
 • Chodit dřív spát a nevstávat tak brzo.
 • Pít hodně vody a čaje,
 • Chodit na procházky a cvičit jógu, abych nabrala nějakou energii.
 • Brát vitamíny.
MUSÍM VÍC JÍST, ALE ZDRAVĚ!
Pomohlo by mi hodně, kdybych prostě snědla tabulku čokolády a přestala mít výčitky, ale bohužel to tak jednoduché není. Když jím moc, tak je mi špatně. A navíc se znám - kdybych si zaplácala tělo nějakýma tučnýma s prominutím sračkama, tak bych se cítila ještě hůř a přestala bych jíst úplně. Kdepak, já radši půjdu tou zdravou cestou.
 • Každé ráno si dám dobrou snídani.
 • Na svačinu budu jíst hodně ovoce a oříšků.
 • Přestanu jíst ty školní blafy, který stejně nejím.
 • Budu si vařit čerstvé obědy doma - aspoň se naučím vařit,
 • Budu jíst kvalitní jidlo.
 • Nebudu počítat kalorie.
 • Budu mít hodně vody, čaje a kokosové vody.
 • Každý den budu jíst kousek něčeho sladkého (musím si navyknout, že je to v pořádku)
 • Nebudu si nic vyčítat.
CVIČIT!
Cvičení je dobré jak pro tělo, tak i pro ducha. Vyvolává ve vás pocit štěstí a to jak se cítíte po tréninku je k nezaplacení. Já osobně se cítím nejhezčeji, když jsem upocená, rozcuchaná a červená :D Vaše tělo se vám za pohyb odvděčí! Budte mít pevné zdraví, budete rychlejší, silnější, budete se cítit lépe a budete zářit jako sluníčko :)
Navíc cvičením čepráte energii, takže je to mnohem lepší odpočinek, než se válet u počitače. Navíc je to výborná kompenzace, když se nechcete vzdát jídla :)
Moje pravidla jsou.
 • Budu cvičit 3x týdně.
 • Pilates, fitbox, yóga.
 • Vždy budu chodit cvičit s dobrou náladou.
 • Neexistuje abych si řekla, že nepujdu cvičit a místo toho budu míň jíst!
 • Budu chodit na procházky :)
 • Budu cvičit protože chci být zdravá a né proto, že chci páli kalorie.
Tohle jsou zatím všechny body mého plánu. Budu si je muset osvojit a zvyknout si na ně a hlavně je dodržovat, protože chci udělat vše proto, abych se už nikdy necítila, takhle špatně.